HABERLER

 • Mimarlar Odası Bodrum Temsilcisi Hamdi Erdoğan
  01
  JUN

  BODRUM 14. ULUSAL MİMARLIK SERGİSİ

  Mimarlar Odası Bodrum Temsilciliği tarafından Bodrum'da 14. Ulusal Mimarlık Sergisi düzenlendi.

  Oasis Sergi alanında gerçekleştirilen etkinliğe Mimarlar Odası Bodrum Temsilcisi Hamdi Erdoğan ile ilçede görevli çok sayıda mimar katıldı. Bu dönem 14. Ulusal Mimarlık Sergisi'nde Bodrum'da yapılmış veya yapılacak olan eserler yer alıyor.

  Read more...
 • Mimarlık ve Sanat
  02
  MAR

  Mimarlık ve Sanat

  Mimarlık sanat yaratıcılığı ve hayal gücünü gerektirir. Ancak mimarlık sadece bir sanat olarak tanımlanamaz. Mimarlık, temelde ihtiyaçlara ve faydalarına dayanır. Bu nedenle mimarlık, bilimsel bir yaklaşımı gerektirir ve bir dizi farklı disiplini içerir. Mimarlar, estetik, fonksiyon, ve ekonomi gibi kavramları kullanarak mekanlar oluştururlar.

  Read more...
 • Bodrumda Ulaşım
  20
  APR

  Bodrumda Ulaşım

  Bodrum, turizm ve turizme dayalı ticaret ile geçimini sağlamaktadır. Sektörün en önemli bileşeni deniz ve yat turizmi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yat limanları, gemi yanaşma, ve hava limanı olanakları bulunan Bodrumda, turizmde ağırlıklı olarak halen karayolu önemli bir yer tutmaktadır.
  Bodrum karayollarının, hiyerarşik olarak birinci, ikinci, üçüncü ve diğer yollar şeklinde derecelendiğini bunların da karayolları, büyükşehir ve ilçe belediye sorumluluklarına dağıldını görmekteyiz
  Sürekli büyüyen Bodrum nüfus yapısında, ihtiyaçlara paralel olarak ulaşım sisteminde de değişikler meydana gelmesi kaçınılmazdır. Ulaşım “iki yer arasında gidiş-geliş bağlantı”, Ulaştırma içinse “insanların, mallarını, haberlerini ulaşmasını sağlayan işlerin ve araçların tümü” olarak tanımlanırken bu kavramın Bodrum özellinde, gerçekten Bodruma özgü çözümler ile hayat bulması gerekmektedir.

  Read more...
 • YENİLENME
  01
  AUG

  YENİLENME

  Hepimiz yaşadığımız çevreyi gözlemler ve kendimizce farkındalıklar oluştururuz. Bodrumun merkez alanında zaman içinde ciddi aksaklıklar oluştuğunu hepimiz görmekteyiz. Standartlarının bozulduğu hissi hepimizde hakim bir duygu halini almaktadır. Bu da standartların altında bulunma halini getirir. Bundan kastım genellikle Bodrum merkezinde görmek istediğimiz kaliteyi gözümüzün aramasıdır. Bu tip çekim gücü yüksek kent merkezlerinde standartlar düşmeye başlarsa artarak devam eder ve netice gerilemeye hatta köhneleşmeye gider. İşte bu noktada farkında olupta umursamazlık duygusuna kapılmadan gerekli disiplinlerin tedbirleri alması gerekir.

  Read more...
 • ÇEVREYİ ANLAMAK
  22
  AUG

  ÇEVREYİ ANLAMAK

  Çevre insan ilişkisi günümüzün vazgeçilmezidir. Sosyal bir varlık olarak tanımlanan insanın yarattığı çevre, yani toplum, varlığının aracı olmuştur. Bunun fiziki ortamı da kentlerdir. Kentler bir ilişkiler düzenidir. Bu ilişkiler düzeni sürekli değişim geçirmekte ve kişilerin sosyal ve ekonomik yaşam beklentilerine göre farklılaşmaktadır. Beraberinde biçimlenen fiziki çevreye göre de sosyal yaşam ve tabii ki yaşam kalitesi ona göre oluşmaktadır.

  Read more...
 • Bodrum'da Bayramın İlk Günü Sel Felaketinin İzleri Silinmeye Çalışılıyor
  24
  SEP

  Bodrum'da Bayramın İlk Günü Sel Felaketinin İzleri Silinmeye Çalışılıyor

  Bodrum'da Kurban Bayramı'nın ilk günü, dünkü sağanak yağmur sonrası oluşan sel kabusunun izleri silinmeye çalışılıyor. Hummalı bir temizliğin yapıldığı kentte hasarın büyük olduğu kaydedildi. Kentte zarar gören yerlerde inceleme yapan TMOBB Mimarlar Odası Bodrum Temsilcisi Hamdi Erdoğan, felaketi kader olmaktan çıkarmak için acil olarak dereler için ıslah projelerinin hazırlanması gerektiğini söyledi.

  Read more...
Header Style
Menu Style
Color :